Firma LEWOR SJ Renata i Wojciech Wałoszek powstała w roku 1993. Początkowo podstawową działalnością firmy była sprzedaż hurtowa materiałów eksploatacyjnych do serwisów ogumienia. Dzięki profesjonalnej obsłudze przez kilkanaście lat zdobyliśmy zaufanie kilkuset serwisów, które do dziś stanowią podstawową grupę odbiorców naszych produktów. Od kilku lat firma rozpoczęła dynamiczny rozwój w kompleksowość swojej oferty, stając się dostawcą maszyn, urządzeń i wyposażenia warsztatów samochodowych zajmujących się: ogumieniem, mechaniką samochodową, diagnostyką, klimatyzacją, wymianą oleju, a także naprawami powypadkowymi. Sprzedażą maszyn zajmują się sprzedawcy z wieloletnim doświadczeniem którzy zaproponują optymalne rozwiązanie dla każdego klienta indywidulanie, a dostawą fachowy serwis który montuje zakupione urządzenia, szkoli w zakresie ich obsługi, oraz zapewnia serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny. Dzięki temu dostarczamy coraz więcej maszyn i urządzeń na rynek Polski. Spośród wszystkich firm współpracujących bezpośrednio z naszą firmą wymienimy następujących dostawców wraz z ofertą:

 • ALESCO (podgrzewacze indukcyjne)
 • ATEK MAKINA (prostowarki)
 • ECODORA - RAASM (urządzenia do oleju)
 • FLY SPEED (wytwornice azotu)
 • HAWEKA (wyważarki, osprzęt do wyważarek, montażownice, geometria ciężarowa)
 • HOFMANN (wyważarki, montażownice, geometria osobowa)
 • IBASAN (wulkanizatory i odbijacze hydrauliczne, osprzęt do kół przemysłowych)
 • ISC (urządzenia do klimatyzacji)
 • MONAFLEX (system do naprawy opon)
 • OMCN (podnośniki, prasy, urządzenia specjalistyczne)
 • PSO (nacinarki do opon)
 • REHOBOT (hydraulika siłowa)
 • SCHRADER (pistolety do pompowania, osprzęt do kół przemysłowych, system kontroli ciśnień)
 • SPACE - RAVAGLIOLI (podnośniki)
 • TECNOMOTOR (testery diagnostyczne)
 • TDL (podnośniki hydrauliczno-pneumatyczne, wulkanizatory, rozwieracze)

 

Siedziba firmy

 

Retreading Business

Transfer technologii TAP RAP
Artykuł w gazecie "Retreading Business"
Znów na drodze Znów na drodze

Tylko oryginalne produkty Tap Rap pozwolą ci na skuteczne wykonanie wymiany linek w ścianie bocznej opony.
System naprawy opon Tap Rap jest naprawdę zaawansowaną technologią, w porównaniu z innymi w przemyśle. Wywodzi się z 50 lat doświadczeń w branży bieżnikowania opon, z tysiącem pozytywnych opinii od klientów i właścicieli warsztatów samochodowych na całym świecie. Technologia obejmuje szeroki zakres rozmiarów opon, od opon pojazdów osobowych aż do opon EM-OTR. Naszym głównym celem jest bezustanne ulepszanie naszego produktu poprzez zapobieganie przed wybrzuszaniem oraz wzmacnianie i usztywnienie naprawionego obszaru w oponie.
 Dystrybucja Tap Rap  Dystrybucja Tap Rap

Włoska firma Tap Rap, z siedzibą w Bari, doczekała się zmiany w zarządzaniu. Przedsiębiorstwo pozostaje stanowczo w rękach rodziny, jednak Sergio Ferrera posiada obecnie 50 procent spółki, a wkrótce zostanie szefem zarządu. Sergio powiedział gazecie "Retreading Business", że ma nadzieje na wprowadzenie kilku systemów zarządzania, takich jak proces Produkcji Odchudzonej używając narzędzi metody zarządzania jakością Sześć Sigma, skoncentrowanych na naprawie i konserwacji opon górniczych i kopalnianych.

Tap Rap jest także partnerem brazylijskiej firmy Recapagem Alterosa bieżnikującej opony, z siedzibą w Formiga. Jest to formalizacja dotychczasowego porozumienia, które uczyni firmę Recapagem Alterosa wyłącznym użytkownikiem i dystrybutorem produktów Tap Rap w Brazylii, obsługiwane przez spółkę zależną o nazwie Tyrebras. Ta współpraca spowoduje, że produkty Tap Rap będą dostępne do wysokiej jakości napraw opon wszystkich ciężarówek i koparek w całej Brazylii.

W marcu 2010 roku nastąpiło także spotkanie pomiędzy firmą Tap Rap i polskim dostawcą ogumienia - firmą Lewor sp.j. R i W Wałoszek (Lewor), mające na celu udostępnienie technologii. Obecnie w Polsce przy naprawie opon stosuje się tradycyjne praktyki, które nie zawsze są tak skuteczne jak skuteczne mogą być nowoczesne technologie i sprzęt. Tap Rap jest jednak przekonany, że profesjonalna dystrybucja łatek Tap Rap w Polsce przez firmę Lewor pomoże marce Tap Rap osiągnąć znaczący udział w rynku polskim, tworząc punkt wyjściowy do dalszego rozwoju marki w całej Europie. Łatki Tap Rap będą jednym z elementow wyposażenia warsztatów samochodowych w Polsce. Metoda naprawy Tap Rap pozwala na naprawę uszkodzonych obszarów opon, które w innym razie często mogłyby być uznane za niemożliwe do naprawienia z powodu zbyt rozległych uszkodzeń opasania stalowego co w konsekwencji kończyło by się przeznaczeniem opony na złom, lub że naprawa opony mogła by nie być wystarczająco trwała co za tym idzie niebezpieczna. Zastosowanie łatek Tap Rap na barku opony lub ścianie bocznej powoduje że naprawiona opona jest "jak nowa", co pozwala zachować większą ilość karkasów do bieżnikowania, zamiast wyrzucania ich.

 

PARTNERZY:

 

Handel Andrespol

 Internetowa Baza Firm Business Navigator