Polityka Prywatności

Szanowni Państwo,
  Na podstawie Art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L119 z 4.05.2016, str. 1) (dalej RODO), informujemy, iż:
Administratorem Państwa danych osobowych jest firma LEWOR Sp. Jawna Renata i Wojciech Wałoszek; ul. Grota Roweckiego 11; 95-020 Andrespol;
DANE KONTAKTOWE ADMINISTRATORA: e-mail: rodo@lewor.pl; tel.42-213-24-39

Czytaj więcej

Loteria "Siła Tradycji"... Nagrody główne rozdane!

Przedstawiamy zdobywców nagród głównych w loterii "Siła Tradycji".

Zwycięzcą w kategorii najstarsza zgłoszona do konkursu wyważarka firmy Hofmann „na chodzie” został, zrzeszony w First Stop Serwis Ogumienia E. i J. Goczoł w Strzelcach Opolskich.
Kategorię najstarszy zgłoszony podnośnik dwukolumnowy OMCN wygrała, należąca do sieci Q-Service, firma „Autoserwis” Ewa Zdebska w Bochni.

 

Czytaj więcej

Loteria "Siła Tradycji"

Jeśli uważasz, że jesteś użytkownikiem najstarszego:

  • podnośnika dwukolumnowego firmy OMCN
    lub
  • wyważarki osobowej firmy HOFMANN
    lub
  • zestawu narzędzi, szafki narzędziowej firmy USAG

...ta Loteria jest dla Ciebie!!!

 

Czytaj więcej

Zwycięzca Loterii Targowej 2016

Przedstawiamy zwycięzce Loterii przeznaczonej dla gości targowych odwiedzających nasze stoisko podczas Targów Poznańskich TTM w dniach 31.03-03.04.2016.
Szczęśliwy kupon należał do Adama Klewinowskiego z firmy Auto Serwis CROSS.

Czytaj więcej

Loteria Targowa 2016

Firma LEWOR ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Loterii, która będzie trwała podczas Targów Poznańskich TTM w dniach 31.03-03.04.2016.
Przeznaczona jest dla wszystkich czytelników czasopisma „AUTO EKSPERT” którzy przyniosą  na stoisko firmy LEWOR wypełniony kupon loteryjny zamieszczony w czasopiśmie, oraz gości targowych odwiedzających nasze stoisko podczas TTM, którzy wypełnią kupon loteryjny „TARGOWY” dostępny na stoisku.

Czytaj więcej

Klucze do kół osobowych i dostawczych

Klucze do kół osobowych i dostawczych

Klucze do kół mogą być ręczne lub mechaniczne. W każdym warsztacie samochodowym powinny być na wyposażeniu jedne i drugie. Do szybkiego odkręcania najlepszy będzie mechaniczny klucz do kół (pneumatyczny lub elektryczny), ale do dokręcania najlepiej użyć dynamometrycznego klucza ręcznego.

Czytaj więcej

Obsługa opon typu run-flat - montażownice do zadań specjalnych

Montażownice do opon

Do sprawnego montażu opon typu run-flat i zminimalizowaniu prawdopodobieństwa uszkodzenia opony czy felgi niezbędna jest solidna montażownica z bocznym ramieniem pomocniczym i wyszkolony operator. Montażownica powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów, kolumna i stopka montażowa blokowana pneumatycznie, całość konstrukcji powinna być sztywna i nie posiadać żadnych luzów.

Czytaj więcej

Geometria kół w pojazdach rolniczych

Urządzenia do geometrii kół w pojazdach rolniczych

Pod nazwą geometria kół ukrywa się kilka ważnych parametrów, które w sposób znaczący, przy złym ich ustawieniu, mogą powodować mniejsze lub większe podniesienie kosztów eksploatacji pojazdów rolniczych.

Czytaj więcej

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Wymiana oleju i smaru

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów różni się znacząco od wymiany oleju w klasycznej skrzyni. Budowa automatycznej skrzyni jest o wiele bardziej zaawansowana pod względem technicznym od klasycznej skrzyni, co powoduje, że czynności wynikające z obsługi są bardziej skomplikowane i pracochłonne.

Czytaj więcej

Podgrzewacze indukcyjne - gorący temat

Podgrzewacze indukcyjne

Zasada działania technologii podgrzewania indukcyjnego znana jest od wielu lat i ciągle  znajduje zastosowanie w przemyśle hutniczym w postaci pieców indukcyjnych. Wykorzystujemy ją również w życiu codziennym, choć nie zawsze świadomie. Większość z nas  lubi jajecznicę smażoną na boczku, ale czy każdy zdaje sobie sprawę z tego jak patelnia, na której ją robimy została nagrzana? To właśnie tutaj mamy kontakt z indukcyjnym podgrzewaniem metali. Nie każdy kucharz zna tę zasadę. Podobnie jak nie każdy pracownik serwisu samochodowego, korzystający z podgrzewacza indukcyjnego, zna zasadę jego działania.

Czytaj więcej

Geometria kół - wiedza podstawowa

Tester diagnostyczny

Od dokładności ustawienia kół osi przedniej i tylnej zależy zużycie opon, kierowalność pojazdem, zużycie paliwa, a nawet całe bezpieczeństwo jazdy. Ustawienie kół może zmieniać się w trakcie eksploatacji - na skutek normalnego zużycia części zawieszeń, np. łożysk kół, przegubów prowadzących, przegubów drążków kierowniczych, tulei metalowo-gumowych itd. Jednak nagłe i gwałtowne oddziaływania "sił zewnętrznych", jak kolizja drogowa, uderzenie w krawężnik, czy zmiany dokonywane w ramach tuningu, również narzucają konieczność ponownego ustawienia zawieszenia kół. Ten, kto chce dokonywać korekcji w tym skomplikowanym układzie podwozia, powinien doskonale opanować podstawową wiedzę o zawieszeniach i dobrze znać zarówno aktualne rozwiązania, jak i zależności między poszczególnymi kątami.

Czytaj więcej

Wyważanie kół - technologia dla profesjonalistów

Wyważarki do kół firmy Hofmann Konstrukcje kół samochodowych są całkowicie symetryczne względem własnej osi obrotu. Gdyby w procesie wytwarzania opon i felg udało się je wykonać z minimalnymi odchyłkami od nominalnych kształtów i rozmiarów, to wyważenie byłoby całkowicie zbędne. Niestety, opony i felgi produkuje się masowo i wskutek tego odchyłki wykonawcze są znaczne. Jest to główna przyczyna nierównomiernego rozłożenia masy koła względem osi obrotu, co z kolei powoduje powstawanie niewyważenia.
Czytaj więcej